Agregat tynkarski – kiedy warto i gdzie go kupić?

Za pomocą agregatu tynkarskiego można bardzo łatwo i szybko wykonać nie tylko prace tynkarskie, lecz też inne zadania na placu budowy. Kiedy warto zdecydować się na zakup agregatu? Gdzie go zamówić?

Do czego służy agregat tynkarski?

Urządzenie nazywane agregatem tynkarskim przeznaczone jest do prowadzenia prac tynkarskich oraz innych prac wykończeniowych i budowlanych.

Wyposażone jest w silnik elektryczny i wymaga podłączenia do źródła wody, by przygotowywać masy do nakładania na powierzchnie.

Agregaty tynkarskie mogą także współpracować z silomatami – umożliwiają one doprowadzenie materiału bezpośrednio do urządzenia.

Aktualnie w sprzedaży znajdują się różnorodne urządzenia tego typu, w tym polskie agregaty tynkarskie, które zbierają wiele pozytywnych opinii od użytkowników.

Zastosowanie agregatu tynkarskiego

Za pomocą agregatu tynkarskiego można tynkować ściany i sufity. Sprawdza się ono do prowadzenia prac zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz.

Agregat może być wykorzystany do nakładania wielu typów tynków, między innymi

  • gipsowych
  • cementowych
  • wapiennych
  • wapienno-cementowych
  • akrylowych
  • dekoracyjnych
  • tłumiących
  • elewacyjnych

Ponadto wybrane rodzaje agregatów mogą też zaoferować dodatkowe funkcjonalności, na przykład mogą one posłużyć do przygotowywania gładzi, zapraw murarskich i klejowych, wylewek maszynowych, mas bitumicznych i poliuretanowych, mas szpachlowych.

Takie funkcje mają także polskie agregaty tynkarskie, które dzięki temu mają rozległe zastosowanie na placach budów.

Kiedy warto kupić agregat tynkarski?

Urządzenia jak agregaty do tynkowania przeznaczone są przede wszystkim dla firm specjalizujących się w prowadzeniu prac budowlanych i wykończeniowych. Do wykonania prac we własnym zakresie nie są one opłacalne w zakupie, ponieważ mają wysoką cenę.

Firma, która obecnie świadczy usługi tynkowania ręcznego, może zyskać, wybierając dobre polskie agregaty tynkarskie. Zainwestowanie w tego typu urządzenie pozwala na poszerzenie oferty firmy i dotarcie do wielu nowych klientów, którzy poszukują ekip wykonujących tynki maszynowe.

Wobec tego w zdecydowanej większości przypadków pozyskanie agregatu tynkarskiego na własność jest przyszłościową inwestycją, dzięki której firma może szybko odzyskać przeznaczone na jego zakup środki i zacząć zarabiać.

Jaki agregat tynkarski dla firmy wybrać?

Obecnie w sprzedaży czekają różne typy agregatów, w tym także polecane polskie agregaty tynkarskie, które mają wiele pozytywnych opinii.

Dobierając odpowiedni agregat do tynkowania, warto zwrócić szczególną uwagę na jego parametry techniczne, wydajność, zastosowane w nim komponenty oraz możliwość ich wymiany wraz z cenami części zamiennych.

Należy także uwzględnić możliwość zastosowania wyposażenia dodatkowego do agregatu, dzięki czemu można dopasować jego pracę do konkretnych wymagań.

Warto także zwrócić uwagę na czas ochrony gwarancyjnej oraz na możliwość skorzystania z serwisu agregatu na korzystnych zasadach.

Jak sfinansować agregat tynkarski?

Przedsiębiorca, który chciałby wyposażyć swoją ekipę w agregat tynkarski, może obecnie zrobić to na parę sposobów.

Bardzo często wybieraną opcją, gdy chodzi o polskie agregaty tynkarskie, jest ich leasing. Leasing agregatu tynkarskiego pozwala na pozyskanie potrzebnego sprzętu na korzystnych warunkach, w ramach za spłatę przystępnej raty leasingowej. Po zakończeniu umowy leasingu agregat może być odkupiony lub oddany.

Można także zdecydować się na zakupienie agregatu tynkarskiego za gotówkę na własność lub skorzystać z kredytów firmowych w celu jego kupna.

 

Dodaj komentarz