Dobre agregaty tynkarskie – co wybrać?

Prace z użyciem nowoczesnych agregatów tynkarskich nie tylko przebiegają szybko, ale pozwalają również na uzyskanie wysokiej jakość tynków.

Coraz więcej firm sięga obecnie po nowoczesny sprzęt, aby zapewniać swoim klientom obsługę na najwyższym poziomie. Nie inaczej jest w branży budowlanej, gdzie wykorzystuje się sprzęt usprawniający prowadzenie prac na wiele sposobów. Jednym z przykładów jest tynkowanie, czyli podstawowy proces wykończeniowy ścian zewnętrznych i wewnętrznych. Do tego celu najczęściej używane są agregaty tynkarskie – także agregaty tynkarskie firmy Małek.

Agregaty tynkarskie – o urządzeniu

Agregat tynkarski jest rodzajem sprzętu budowlano-wykończeniowego, którego celem jest mechaniczne podawanie suchych zapraw, mieszanie ich z wodą, a następnie wykonywanie prac tynkarskich. Za pomocą agregatów można znacznie przyspieszyć prace związane tynkowaniem, ale także nadają się one do wykonywania innych zadań, na przykład do nakładania zapraw zbrojeniowych, wylewek maszynowych.

Nowoczesne agregat tynkarskie to urządzenia, które zapewniają skuteczną i szybką pracę. Wymagają jedynie dodania zaprawy suchej i wody, aby przygotować z nich gotową do nałożenia masę. Następnie jest ona natryskiwana na nawierzchnię użyciem specjalnego pistoletu z dyszą umieszczonego na lancy. Tak nałożone tynki są następnie odpowiednio wykańczane, aby nadać im odpowiednią gładkość. 

W porównaniu do ręcznych prac tynkarskich tynki maszynowe, ponieważ tak nazywa się tynki powstałe tą metodą, niosą ze sobą wiele korzyści. 

Korzyści używania agregatów tynkarskich

Wśród najważniejszych atutów owoczesnych urządzeń przeznaczonych do tynkowania znajdują się:

  • szybkość prac – podczas jednego dnia roboczego można wykonać znacznie większą nawierzchnię tynkowaną, a dzięki temu zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze
  • bezpieczeństwo – prace prowadzone są w tym przypadku bezpyłowo, co poprawia bezpieczeństwo pracowników, dodatkowo sama technika nakładania prac jest mniej obciążająca i wygodniejsza dla pracowników, co również ma wpływ na BHP
  • szerokie zastosowanie – agregat tynkarski może posłużyć do przygotowania i nakładania rodzaju tynków stosowanych w branży budowlanej i wykończeniowej, a także innych materiałów na przykład zapraw
  • wysoka jakość nawierzchni – wykonane z użyciem agregatów tynkarskich nawierzchnie wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, dlatego są bardziej wytrzymałe, trwałe, estetyczne

Agregaty tynkarskie firmy Małek – sprawdzony wybór

Obecnie w użyciu znajduje się szeroka gama różnych typów agregatów, które mogą być też dopasowane do konkretnych prac i zapotrzebowania. Wśród często wybieranych modeli znajdują się agregaty tynkarskie firmy Małek, która dostarcza swoim klientom wysokiej jakości sprzęt dedykowany do profesjonalnego użytku.

Dostępne agregaty tynkarskie Małek to wysokiej klasy wyposażenie, które z powodzeniem radzi sobie z różnymi wyzwaniami. Agregat tynkarski M-4 MAX 400V firmy Małek przeznaczony jest do podawania mechanicznego zapraw różnych typów. Wyposażony jest w wysokiej klasy silniki i pompy wodne, a także sprężarkę powietrzną. Ma także jednostkę czyszczącą. Do podawania materiałów służy długi wąż roboczy oraz wytrzymały pistolet natryskowy. Solidne wykonanie powoduje, że to sprzęt, który będzie pomocny na każdym placu budowy.

Firma Małek oferuje również urządzenia wspomagające agregaty. Są to silomaty, których zadaniem jest przekazywanie suchych zapraw do agregatów tynkarskich. Dokładna oferta Małek, w tym agregaty tynkarskie oraz jej silomaty, zaprezentowana jest na stronie internetowej.

Dodaj komentarz