Wycinanie uszczelek – zamów uszczelki na wymiar

Właściwie dobrane uszczelki gwarantują pełną szczelność. W sytuacji, gdy w sprzedaży nie można znaleźć gotowych materiałów uszczelniających w danym rozmiarze czy kształcie, warto zdecydować się na zamówienie ich na wymiar. Jak wykonuje się wycinanie uszczelek? Gdzie można je zakupić?

Kiedy należy zamówić uszczelki na wymiar?

Chociaż w sprzedaży można znaleźć wiele gotowych uszczelek, to jednak nie zawsze można dopasować je specjalnie do konkretnego zastosowania, na przykład do danej maszyny czy instalacji. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest zakupienie uszczelek na wymiar, czyli takich, które zostaną wykonane na indywidualne zamówienie.

Producenci uszczelek mogą wykonać je zgodnie z konkretnym przeznaczeniem – według projektu dostarczonego przez klienta i na bazie wskazanych czy przekazanych materiałów uszczelniających. W efekcie można otrzymać uszczelkę, która będzie pasowała perfekcyjnie.

Uszczelki na wymiar mogą być wykorzystane w różnych miejscach – od domowych instalacji sanitarnych, poprzez specjalistyczne instalacje przemysłowe, a skończywszy na urządzeniach, maszynach czy pojazdach.

Na czym polega wycinanie uszczelek?

Producenci uszczelek mogą wykonać je w wielu wariantach, dlatego też mogą być to uszczelki płaskie, oringi, uszczelki profilowe – każda o wymiarach dostosowanych do zamówienia klienta.

Bardzo często prowadzone jest wycinanie uszczelek. Tą techniką można przygotować uszczelki płaskie z różnych typów materiałów, które będą odpowiadały wymaganiom klientów. Aktualnie proces wycinania uszczelek odbywa się z wykorzystaniem skomputeryzowanych maszyn, które są w stanie wykonać docięcie bardzo precyzyjnie, zgodnie z dostarczonym przez klienta projektem.

Do wykonania uszczelek techniką wycinania przygotowuje się najpierw projekt komputerowy. Na jego podstawie maszyna może następnie dociąć uszczelki z płachty materiału do produkcji uszczelek. Po wycięciu uszczelek przez maszynę są one dokładnie sprawdzane pod kątem wymiarów i zgodności z dostarczonym projektem.

Gdzie zamówić uszczelki na wymiar?

Dzisiaj wycinanie uszczelek odbywa się w wielu firmach, które dysponują nowoczesnym zapleczem pozwalającym na wykonanie tego typu procesów na zamówienie klienta. To powoduje, że klienci mają do dyspozycji wiele ofert. Czym warto kierować się przy wyborze odpowiedniej z nich?

Przede wszystkim warto zdecydować się na obsługę w firmach, które mają duże doświadczenie w obszarze produkcji uszczelek na zamówienie. Rozbudowane zaplecze składające się z nowoczesnych maszyn, wykwalifikowani pracownicy to w tym przypadku podstawa, aby można było uzyskać uszczelki spełniające wszystkie wymagania.

Kompleksową obsługę w tym zakresie zapewnia firma Gumopolis, która od lat zajmuje się sprzedażą uszczelek gotowych oraz wykonanych na wymiar. Oferowane przez nią uszczelki cechują się wysoką jakością – powstają z najlepszych materiałów i wycinane są za pomocą nowoczesnych maszyn. Firma zapewnia również klientom profesjonalną pomoc na wszystkich etapach realizacji zamówienia i przystępne ceny wyrobów.

 

 

Dodaj komentarz