Jak urządzić restaurację w dworkowym stylu?

Dworkowy styl może nadać wnętrzom kunsztowny przepych. Jak urządzić restaurację nawiązującą do wystroju polskich dworków?

Nie tylko wyśmienite jedzenie, ale również estetyczne wnętrza decydują o zadowoleniu klientów odwiedzających restauracje. Właśnie dlatego przy otwieraniu własnego obiektu gastronomicznego należy zwrócić szczególną uwagę na jego aranżację. Wśród wielu dostępnych stylów znajduje się ten dworkowy, w którym wykonywane są między innymi meble restauracyjne Stolbar

Czym charakteryzuje się styl dworkowy?

Polskie dworki mają unikatowy wystrój wnętrz. W tych, które zachowały się do dzisiejszych czasów, można zobaczyć wiele pięknych mebli i dekoracji nadającym im unikatowy, szlachetny i kunsztowny wygląd.

W dworkowych przestrzeniach można zobaczyć meble wykonane głównie z drewna naturalnego, tworzone ręcznie, z naciskiem na efektowne rzeźbienia i zdobienia, które powodują, że wyglądają tak pięknie. Są to między innymi takie meble stylowe jak komody, sekretarzyki, witryny, biblioteczki, biurka, dekoracyjne meble wypoczynkowe – kanapy, fotele czy szezlongi, krzesła tapicerowane, lustra w zdobionych ramach.

Takie zachwycające meble mogą również wpisać się w aranżację restauracji, co udowadniają między innymi producenci mebli restauracyjnych Stolbar – jednego z liderów w produkcji gustownych mebli dla firm. We wnętrzach można zobaczyć także kryształowe i kute żyrandole, spektakularne kinkiety, kominki, a także dekoracje jak skóry naturalne, poroża, obrazy. Podłogi najczęściej kryte są drewnianymi parkietami, a ściany są bielone.

Meble jak z polskiego dworku – kiedy warto?

Meble w dworkowym stylu mogą być wspaniałym wyborem do klasycznie urządzonej restauracji, która nawiązuje swoim wyglądem do czasów szlacheckiej Polski. Chociaż obecnie w aranżacji wnętrz dominuje styl nowoczesny, warto wskazać, że klasyczna aranżacja również może być bardzo dobrym wyborem. Takie zachwycające wnętrza wpisują się w modny teraz trend rustykalny, naturalny, a także mogą być wspaniałym tłem dla ważnych wydarzeń, między innymi wesel. Warto przy tym zaznaczyć, że meble dworkowe będą najlepiej prezentowały się we wnętrzach o większych metrażach. Wówczas można nadać im kunsztowny wygląd i wypełnić detalami, które sprawią, że cała przestrzeń będzie prezentowała się tak unikatowo.

Jakie meble dworkowe wybrać do restauracji?

Do wyboru jest szeroka gama mebli dworkowych, które mogą zagościć w klasycznie urządzanej restauracji. Podstawa to drewniane stoły oraz krzesła – najlepiej z dekoracyjnymi tapicerkami w pasy albo ornamenty. Aby podkreślić aranżację, warto też wybrać klasyczne komody, regały, lustra w ozdobnych ramach, tapicerowane kanapy i fotele. Dominują ciemne wybarwienia drewna w połączeniu z jasnymi tapicerkami w kolorze beżu, bordo, butelkowej zieleni. W dworkowym stylu może być także wykonana lada – najlepiej zdecydować się wtedy na meble na indywidualne zamówienie, które będą dopasowane do aranżacji wnętrza oraz do przestrzeni, aby zapewnić komfort i ergonomię.

Gdzie zamówić klasyczne meble drewniane do restauracji?

Obecnie meble w klasycznym stylu przeznaczone do obiektów gastronomicznych, w tym do restauracji, kawiarni czy zajazdów oferuje wiele firm. Dostarczają one meble stylizowane gotowe, a także wykonują zabudowy na wymiar, na przykład Stolbar. Z dostępnymi ofertami dworkowych mebli można zapoznać się w sieci.

Dodaj komentarz